Domeny .de

Z Domeny internetowe - wiki

Domeny niemieckie .de


Spis treści

Niemcy Niemcy
IDN: Tak
Okres rejestracji: 1 rok
Kwarantanna: Nie
Odnowienie z kwarantanny: Nie
Odnowienie domeny: 2 dni przed terminem wygaśnięcia
System rejestracji: w czasie rzeczywistym
WHOIS: WHOIS
Aktualizacja WHOIS: na bieżąco
Rejestr: Rejestr
Rozwiązywanie sporów: Spory


Informacja o domenie

.DE to oficjalna domena najwyższego poziomu (ccTLD) Niemiec.

Możliwość rejestracji

Domena .de jest dostępna dla osób prywatnych oraz firm prowadzących działalność gospodarczą skierowaną na rynek niemiecki

Zasady

Rejestrując nazwę w domenie .de należy przestrzegać następujących zasad:

  • nazwa może zawierać tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika ( - ),
  • nazwa musi zawierać minimum 1 znak,
  • myślnik (-) nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie (np. na--zwa),
  • nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-),
  • całkowita długość rejestrowanej nazwy nie może przekroczyć 63 znaków

Rejestracja

Rejestracja nazw w domenach .de następuje tylko za pośrednictwem naszej strony domeny .de

Domeny .de rejestrowane są tylko na 1 rok. Domeny rejestrowane są na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" i nie ma możliwości zarezerwowania sobie określonej nazwy.

Ograniczenia

DENIC - niemiecki operator domeny .de - wymaga przestrzegania szczegółowych przepisów dotyczących serwerów dla domeny .de.

Uwaga Serwery DNS muszą znajdować się w różnych podsieciach. Serwery DNS muszą być w pełni sprawne (poprawnie skonfigurowane) oraz plik strefowy musi być stworzony przed lub w terminie do 30 dni od daty rejestracji domeny. Jeżeli rejestracja nastąpi w chwili, gdy serwery nie będą aktywne, rejestrujący będzie miał 30 dni na umieszczenie domen na serwerach. Jeżeli domena nie zostanie umieszczona w aktywnych serwerach DNS do końca tego okresu, DENIC usunie rejestrację bez zwrotu kosztów rejestracji.

Poprawność wpisu domeny na serwerach DNS można sprawdzić tutaj

Przy rejestracji domen .de wymagane jest posiadanie kontaktu administracyjnego zlokalizowanego na terenie Niemiec. Brak niemieckiego kontaktu administracyjnego, uniemożliwia zarejestrowanie domeny .de, a podanie nieprawdziwych danych może spowodować utratę zarejestrowanej domeny bez zwrotu poniesionych kosztów rejestracyjnych.

Aby umozliwić rejestrację domeny niemieckiej osobom i firmom nie posiadającym lokalnego reprezentanta, wprowadziliśmy możliwość dokonania wpisu danych adresowych przedstawiciela zamieszkałego na terenie Niemiec.

Opcja rejestracji domeny dla tych osób lub firm które nie posiadają kontaktu administracyjnego na terenie Niemiec jest całkowicie legalna, a co najważniesze jest bezpieczna dla właściciela domeny. Dzięki podpisanej umowie z kancelarią prawną na terenie Niemiec, właścicielem domeny pozostaje cały czas osoba rejestrująca. Dane przedstawiciela wpisane są tylko w "Kontakcie administracyjnym", bez możliwości nabycia prawa własności domeny. Przyjęte rozwiązanie daje możliwość zarejestrowania domeny .de każdej zainteresowanej osobie lub firmie, z możliwością wyboru odpowiedniej dla siebie opcji.

Wsparcie IDN

Domeny .de można rejestrować jako domeny IDN

Zmiana właściciela

Zmiana właściciela domeny jest możliwa na podstawie przesłanej do nas informacji na ten temat i jest bezpłatna. Ponieważ DENIC po zmianie właściciela może zażądać dokumentu potwierdzającego zmianę, zalecamy, aby strony zrzekająca i przyjmująca domenę podpisały dokument w tej sprawie. Prosimy o zachowanie takiego dokumentu i o przesłanie do nas kopii.

Odnowienie

Domeny .de można odnowić na 1 rok. Odnowienie następuje po otrzymaniu opłaty. Decyzja o tym, czy domena będzie odnawiana, a więc czy dokonać opłaty za odnowienie, musi zostać podjęta maksymalnie na 2 dni przed terminem wygaśnięcia rejestracji domeny. Proszę pamiętać o tym, że zawsze decyduje data zaksięgowania opłaty na naszym koncie bankowym, a wpłaty dokonywane przelewem bankowym są księgowane w określonych godzinach tylko w dni robocze (wpłaty wykonywane na naszej stronie online w systemie Paypal oraz Przelewy24 są księgowane automatyczne).

Domeny .de nie odnowione w terminie, są usuwane z rejestru i mogą zostać przez DENIC natychmiast przeznaczone do ponownej rejestracji. DENIC może także zwrócić się bezpośrednio do właściciela domeny z propozycją powtórnej rejestracji domeny.

Transfer

Transfer - przeniesienie zarządzania domeną jest operacją płatną. Wnoszona opłata jest opłatą za rejestrację domeny na okres 1 roku licząc od daty zakończenia procesu transferu. Do wykonania transferu niezbędny jest kod autoryzacyjny, który należy uzyskać u aktualnego rejestratora.

Przeniesienie - transfer do nas należy rozpocząć od wpisania nazwy przenoszonej domeny na stronie Transfer