Transfer

Z Domeny internetowe - wiki

Transfer domen


Transfer domeny to proces przeniesienia zarządzania nazwą domeny z jednego rejestratora na innego.

Nie jest transferem zmiana delegacji domeny, nie trzeba więc wykonywać transferu w przypadku gdy zmienia się Twój usługodawca hostingowy. Domena może byc zarejestrowana w jednej firmie, a strony internetowe mogą znajdować się w innej.

Przenosić domenę może tylko jej właściciel lub osoba wpisana w kontakcie administracyjnym domeny. Przed rozpoczęciem procesu transferu należy upewnić się, że Państwa dane są wpisane w "Administrative Contact". Następnie należy upewnić się że adres email w Administrative Contact jest poprawny, domena nie jest zablokowana, a dane w WHOIS są widoczne (dotyczy domen globalnych). Dlatego też już w momencie rejestracji domeny, należy sprawdzić jakie dane będą wpisane w kontakcie administracyjnym domeny. Jeżeli firma w której rejestrujemy domeny wpisuje w bazach WHOIS swoje dane, należy zrezygnować z usług takiej firmy.

Większość domen do przeprowadzenia procesu transferu wymaga podania tzw. kodu autoryzacyjnego. Kod autoryzacyjny podaje zawsze aktualny rejestrator domeny.